Jak si vybrat správnou velikost kalhotek?

Dobře vybrané prádlo dokáže vytvarovat postavu, zdůraznit její přednosti, zkorigovat nedostatky a dodat své nositelce ten správný pocit sebevědomí. A to neplatí jen o podprsence, rozhodně byste neměly podceňovat výběr kalhotek.

Pokaždé zvažte, na jakou příležitost si prádlo kupujete. Pokud si oblečete správný střih, materiál a barvu, rázem vám stoupne sebevědomí a přestanete se stydět.

Pokud jsou kalhotky moc malé, nebo naopak moc velké, vždy jsou pod oblečením vidět, a mohou tak zkazit celý váš outfit. Ne nadarmo se říká, že to, jak se budete dnes cítit, záleží na tom, jaké spodní prádlo máte na sobě.

Věděli jste, že si ženy nejčastěji kupují buď příliš malé, nebo naopak moc velké kalhotky? Začněme tedy výběrem té správné velikosti.

1. Správná velikost

Že vám kalhotky dobře sedí, poznáte podle toho, že jsou na postavě vypnuté, nikde se neshrnují ani nezařezávají. Není dobré se spoléhat na to, že když nosíte kalhoty M, vezmete kalhotky také v “emku”. Každé kalhotky mají jiný střih a zpracování. Věnujte tedy nákupu čas a změřte si jak obvod přes boky, tak i stehna.

Klasické kalhotky končí cca 5 cm pod pupíkem, sahají k bříšku, ale nejsou vysoké. Stringy mají na bocích a mezi hýžděmi šňůrky, tanga jsou kalhotky, které mezi hýžděmi i na bocích mají rozměr cca mezi 2–8 cm. Bokové kalhotky jsou podobné klasickým kalhotkám, ale jsou nižší, nesahají tak vysoko a mohou být také v provedení se šňůrkou na bocích. Šortkové kalhotky jsou střihově rovnější, zasahují přes kyčel, bývají řešené tak, že se nezařezávají a pod oblečením se, stejně jako tanga, nerýsují. Kalhotkám s nohavičkou se říká Bodeg. V poslední době velmi oblíbené brazilky  jsou kalhotky vykrojené do půli zadečku. Svůdné italské kalhotky mají krajkový zadní díl, či kalhotky string, u nichž je miniaturní zadní a přední díl spojen jen tenkými proužky na bocích.

Vyšší typy kalhotek se nazývají MIDI, sahají až do pasu a u kyčle nejsou příliš vykrojené. Po dětech často přichází řešení většího bříška. S tím vám mohou pomoci kalhotky s vysokým pasem, bříško perfektně skryjí a zároveň udrží tam, kde má být. Řešením jsou také stahovací kalhotky, které rychle zformují vaši postavu například do upnutých šatů, slouží pro zeštíhlení bříška, zadečku i boků.

2. Problém se špíčky?

Stále řešíte problém s přetékajícími špíčky na bocích? Pak je problém ve velikosti. Ženy se často snaží nacpat do menších velikostí, aby si nepřipadaly tlusté. To jim však ve finále optická kila jenom přidá. Malé velikosti způsobují přetékající špíčky, které nejsou nijak hezké. Nebojte se sáhnout pro větší velikost, nakonec v ní budete vypadat lépe než v té o číslo menší!

3. Máte příliš silná stehna?

Ženy se silnými stehny často chybují ve výběru střihu kalhotek. Volí kalhotky s nohavičkami, a to jim nohy ještě více opticky rozšiřuje. V případě, že máte silná stehna a krátké nohy, držte se od kalhotek s nohavičkou co nejdál. Vaší volbou by měly být kalhotky vykrojené. Ideální jsou brazilky, ale pokud se na ně necítíte, pak zkuste kalhotky klasické, ale s vykrojenějším střihem.