4 tipy, co se starým spodním prádlem

Přemýšlíte nad novým spodním prádlem, ale je vám líto vyhodit to staré? Nevyhazujte ho, ale zužitkujte dál. Mrkněte na pár našich tipů.

1. Věnujte ho potřebným

Vyhledejte vhodný kontejner na sběr šatstva. Vhoďte vyprané a zabalené prádlo do nich. Ujistěte se, že je vše čisté a ne příliš opotřebené. Dostanete se tak k lidem, kteří ho ještě užijí. Prádlo také můžete odnést přímo do charity nebo se poptat v azylových domech.

2. Zahřejte, nebo zabavte domácí mazlíčky

Nejen s každou zimou zažívají pejsci v útulcích zimu. Každé podobné zařízení je nadšené z případných darů, nebo hraček. Můžete vyrobit jednoduché hračky, kterými například také zabavíte svého mazlíčka při výběru nového prádla. Stačí pár uzlů do sebe a je o zábavu postaráno. Návodů, jak na to je na internetu nespočet.

3. Využijte prádlo při úklidu

Nastříhejte staré prádlo na kousky a využijete ho při každodenní úklidu domácnosti, nebo mytí auta, či motorky. Kousky látky vám poslouží jako prachovka, větší kusy jako hadry na vytírání podlahy, nebo na leštění oken.

4. Vezměte si ho na dovolenou

Nemusíte se v prádle ani tak koupat, nebo jej brát při romantické večerní procházky městem. Pokud ho tam necháte, můžete si ušetřit místo v zavazadle na zpáteční cestu. Volné místo můžete následně vyplnit suvenýry, nebo novými kousky do svého šatníku.